کندوان، یکی از سه روستای صخره ای جهان

0

بر طبق اخبار میراث فرهنگی منتشر شده تنها تعداد معدودی روستای صخره ای در جهان وجود دارد که روستای کندوان تبریز هم یکی از آنهاست.

برخی قدمت این روستا را قرن 7 هجری می دانند زمانی که ایران مورد هجوم مغول ها قرار گرفت. معماری کندوان منحصر به فرد و بی مانند است و همه خانه ها از سنگ ساخته شده است.

در جهان تنها سه روستای صخره ای وجود دارد و کندوان یکی از این سه است. کاپادوکیه در ترکیه و داکوتا در آمریکا دو منطقه دیگر است. ولی این دو منطقه ساکنی ندارد.

این خانه های صخره کن شده، دارای آغول و انبارهایی در دل سنگ نیز هستند. شکا این خانه ها هرمی است. آب روستا از رودی که از دل سهند جریان دارد، تامین می شود.

مردم کندوان به دامداری، کشاورزی و باغداری مشغولند. البته ویژگی های خاص کندوان، به این روستا شهرتی جهانی بخشیده و صنعت توریسم منطقه پررونق است. کندوان در فهرست آثار ملی هم به ثبت رسیده است.

خبرهای گردشگری منطقه از بازدید سالانه 300 هزار نفر از این روستا گزارش می دهد. هتل های زیادی هم در اطراف و نزدیکی این منطقه بنا شده اند تا گردشگران داخلی و خارجی با رزرو این هتل ها بتوانند به راحتی به منطقه زیبای کندوان دسترسی داشته باشند.

Kandovan Village

نظر خود را بیان کنید