جاذبه های گردشگری همدان

0

همدان جز شهرهایی است که هر سال گردشگران زیادی را دارد. این شهر جاذبه های تاریخی زیادی دارد که گردشگران منطقه را حیرت زده می کند.

از جاذبه های گردشگری همدان می توان طولانی ترین غار آبی دنیا، غار علیصدر، را نام برد. گردشگران هم اکنون با قایق های پارویی می توانند درون غار گشت بزنند و زیبایی های آن را ببینند.

alisadr cave

حمام گلستان در دورن صفویه ساخته شده و در کنار مسجدجامع اسدآباد قرار دارد. این بنا دارای دو ورودی و درونش سه بخش دارد. پل شکسته در خسروآباد از دیگر اماکن دیدنی همدان است که از روی رودخانه شاه آب عبور می کند.

broken bridge

مسجد حاج میرزا آقا جانی مربوط به دوره قاجار است و در میدان امام اسدآباد قرار دارد.

Haj Agha Mirza Jani mosque

مقبره حاج عبدالله راشد مکانی زیارتی برای گردشگران و بومیان است و در پارک رجایی اسدآباد قرار دارد. موزه مردم شناسی اسدآباد هم با لوازم عتیقه و وسایل اهدایی قدیمی و کشفیات باستان شناسی مزین شده است.

anthropology museum

تالاب امامزاده پیر سلمان در 15 کیلومتری اسدآباد است و در کنار این تالاب امامزاده پیرسلمان قرار دارد. این محل بدیلیل زیبایی هایش هم تفریحی و هم زیارتگاه است. این تالاب چشمه های آب گرم و جوشانی دارد.

Pire Salman Lagoon

هتل های همدان در تمامی فصول بخصوص در تابستان پذیرای تعداد زیادی از گردشگران هستند و به همین دلیل سعی می کنند خدمات خوب اقامتی را در اختیارشان بگذارند.

نظر خود را بیان کنید