گردش در سبزوار استان خراسان

0

این بار در مسیر ایرانگردی تابستانی به استان خراسان و به شهر زیبای سبزوار در غرب خراسان می رویم. این شهر زیبا را می توان یکی از شهرهای توریستی استان خراسان رضوی دانست.

ایرانگردی / سبزوار

ایرانگردی / سبزوار

مشاهیر و افراد معروفی از شهر سبزوار برخاسته اند، از جمله دکتر علی شریعتی، دکتر قاسم غنی، ملاهادی سبزواری، محمود دولت آبادی، ابوالفضل بیهقی، ملاحسین واعظ کاشفی و… را می توان نام برد.
اگر به استان خراسان و به شهر زیبای سبزوار سفر کردید، برای اقامت در این شهر رزرو هتل سه ستاره کاملیا سبزوار را به شما پیشنهاد می کنیم.

ایرانگردی / سبزوار

ایرانگردی / سبزوار

هتل کاملیا

هتل سه ستاره ی کاملیا در میدان سربداران شهر سبزوار قرار گرفته است. در اتاق های هتل کاملیا که در انواع اتاق های یک تخته، دو تخته، سه تخته، چهار تخته و سوئیت دو خوابه هستند، می توانید از تلفن اختصاصی استفاده کنید.
همین طور تلویزیون، یخچال، سرویس ایرانی، سرویس فرنگی و اینترنت وای فای پر سرعت در هر اتاق و سوئیت  هتل کاملیا وجود دارد.
از دیگر امکانات هتل می توان به رستوران، اینترنت وای فای در لابی هتل، پارکینگ اختصاصی برای مسافران، کافی شاپ مجهز 24 ساعته، چندین فروشگاه و نمازخانه اشاره کرد.

رزرو هتل / هتل کاملیا

رزرو هتل / هتل کاملیا

در هتل سه ستاره ی کاملیا برخلاف بسیاری از هتل ها صبحانه به صورت رایگان سرو نمی گردد، اما رستوران این هتل برای هر سه وعده ی صبحانه، ناهار و شام منوی بی نظیری در اختیار مسافران هتل قرار می دهد.

جاذبه های گردشگری سبزوار

از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر سبزوار می توان موارد زیر را نام برد:

آبشار برغمد
آبشار برغمد در فاصله ی 30 کیلومتری سبزوار در جاده ی اسفراین واقع شده است.
آسودن کنار طبیعت زیبای این آبشار از عادات مرسوم محلی ها و همین طور توریست هایی که به این نقطه می آیند به شمار می رود.  همین طور گردشگران زیادی در این نقطه به عکاسی می پردازند. نور منطقه و طبیعت زیبای آن موقعیت خوبی برای عکاسی و تصویربرداری می باشد.

آتشکده میر مظفر
آتشکده ی میر مظفر از باستانی ترین بناهای این منطقه می باشد. در دیوارهای آتشکده ی میر مظفر سبزوار، فسیل هایی با قدمت 100 میلیون سال به چشم می خورد.

آتشکده خانه دیو
در روستای فشتنق سبزوار، یک آتشکده از دوران ساسانیان به نام آتشکده ی خانه دیو واقع شده است. نوع معماری این آتشکده شبیه معماری آتشکده ی تخت سلیمان آذربایجان می باشد و در نوع خود بی نظیر است.

روستای بلاش آباد
روستای بلاش آباد که در میان مردم این ناحیه به سالن بهشت مشهور شده است یکی از دره های ییلاقی و بسیار زیبای این ناحیه می باشد. روستای بلاش آباد دارای پوشش گیاهی بسیار انبوه و فضایی روح نواز است. انواع درختان و گل و گیاهان بی نظیر و تماشایی را می توانید در این روستا پیدا کنید.

مسجد خسرو شیر
این مسجد در روستای قدیمی از سبزوار واقع شده و آن چه از آن باقی مانده نشان دهنده ی دوران اوج این منطقه و آبادانی شهر می باشد.

رودخانه دلبر
رودخانه ی دلبر دارای 35 کیلومتر طول بوده و از سمت دامنه های غربی کوه میمستان و دامنه های شرقی کوه النگ بید سرچشمه می گیرد. این رود در مسیر جاری شده و دره ی زیبای دلبر را ساخته است. توریست های زیادی برای تماشای این رودخانه ی زیبا و دره ی زیبای دلبر به سبزوار سفر می کنند.

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر سبزوار تپه عیدگاه سبزواری ها، سد یام، سد خاکی سنگریزه ای سنگرد، پناهگاه حیات وحش شیر احمد، بنای مصلی سبزوار، بقعه امامزاده یحیی، منار مسجد، مسجد جامع سبزوار، خانه باغ اسکویی، کاروانسرای فرامرز خان، آرامگاه حاج ملاهادی سبزواری، کویر دوشاخ و…

نظر خود را بیان کنید