توسعه گردشگری چابهار با احداث شهرک گردشگری

0

بندر چابهار که در جنوب شرقی کشور و استان سیستان و بلوچستان واقع شده است، یکی از خوش آب و هواترین نقاط کشور است که در طول سال از آب و هوای مطبوعی برخوردار است. نام چابهار نیز از آب و هوای بهاری چابهار در چهار فصل سال نشات گرفته است که همان تغییر یافته ی چهار بهار است. وجود ساحل و دریا در کنار آب و هوای مطبوع این بندر جنوبی کشور را به یکی از نقاط توریستی کشور بدل کرده است که قابلیت سرمایه گذاری در حوزه ی گردشگری را دارد.

اخبار گردشگری بندر چابهار

اخبار گردشگری بندر چابهار

در اخبار گردشگری خبر احداث یک شهرک گردشگری در چابهار منتشر شده است که با احداث آن گردشگری چابهار رونق بیشتری نسبت به گذشته می گیرد.
به گزارش ایرانتریپز به نقل از ایسنا یک شهرک گردشگری در محدوده چابهار با سرمایه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار از سوی یک ایرانی مقیم امارات احداث می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران ایرانی برای فعالیت در استان به دنبال نام‌گذاری سال جاری به نام “گردشگری سیستان و بلوچستان” و رشد گردشگری این منطقه در مدت کوتاه، گفت: تمایل به سرمایه گذاری در چابهار بیشتر در بخش اقامتی و بوم‌گردی بوده است که یک سرمایه‌گذاری ایرانی از دبی نیز قصد دارد یک شهرک گردشگری در اراضی شهر جدید (روستای باستانی) «تیس»  در جنوب استان و از توابع شهرستان چابهار  احداث کند. ایشان سرمایه گذاری در نظر گرفته برای احداث این شهرک را رقمی بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرده است.
به گفته ی کامبیز مشتاق گوهری بومگردی در استان سیستان و بلوچستان با سرعت هرچه تمام در حال رونق است که در سال گذشته که در کل استان بومگردیها بسیار کمرنگ بودند، امسال شمار آنها به ۴۴ واحد رسیده است.
ایشان با اعلام خبر برنامه‌ی استان برای افزایش تعداد بومگردیها تا ۲۰۰ واحد تا پایان سال بیان کردند: این نوع اقامتگاهها در رونق گردشگری بسیار موثر هستند و تمرکز ما بیشتر روی احداث بوم‌گردیها است تا هتل چراکه نسبت به هتل سریع‌تر راه‌اندازی می‌شوند. در بافت روستایی و عشایری این استان، مخصوصا با توجه به تمرکز گردشگری سیستان و بلوچستان در این حوزه و پراکندگی آثار تاریخی، بیشتر به کار می‌آیند و به سرمایه‌گذاری کلان هم نیازی ندارند. بافت روستایی و عشایری را بهم نمی‌زنند و به واسطه آن‌که مردم محلی و روستایی را مستقیم درگیر می‌کنند، باعث پایداری اقتصادی در این استان می‌شوند. برای همین هم توسعه بوم‌گردی در کنار گسترش شمار دفاتر خدمات مسافرتی، در اولویت این استان قرار دارد.

نظر خود را بیان کنید