کوه درمانی مهریز

0

کوه ریگ -کوه درمانی مهریز- یکی از اماکن تفریحی شهرستان مهریز به شمار می رود که در بخش مرکزی مهریز و در محله بغدادآباد واقع شده است.

این کوه، تلی از ماسه های تمیز و بدون خاک است که به صورت تپه بسیار بزرگی در نزدیکی یکی از کوه های شهر مهریز قرار دارد.

کوه ریگ منطقه ای دیدنی است که تفرجگاه بسیاری از مردم منطقه و کودکان است. تعطیلات عید نوروز این منطقه هر ساله میزبان جمعیت بسیار زیادی از گردشگران کشور است به طوری که سال گذشته میزبان نزدیک به ۵۰ هزار نفر از میهمانان و مسافران نورزی بود. به ویژه در روز نهم فروردین مردم به این منطقه آمده و نوروز سلطانی را در این مکان جشن می گیرند. برج کبوترخانه و آب انبار کوه ریگ نیز از دیگر جاذبه های این مکان به شمار می روند.

کوه درمانی مهریز

کوه درمانی مهریز

کوه ریگ مهریز به دلیل خاصیت هایی که از نور خورشید به دست می آورد، به مکان گردشگری درمانی برای مسافران تبدیل شده است. تفرجگاه کوه ریگ، تنها تپه شنی طبیعی استان یزد با دارا بودن آثار متعدد تاریخی و مناظر بکر طبیعی در مهریز آماده میزبانی از مسافران نوروزی است.

ریگ های این کوه به دلیل تابش مستقیم نور خورشید، داغ می شود و به دلیل ریگ بودن تپه، کوهنوردان را اغلب تا نیمی از پا در ریگ های داغ فرو می برد. به همین دلیل بسیاری از مردم معتقدند، داغی ریگ ها می تواند دردهای عضلانی پا و کمر را از بین ببرد که همین امر سبب شده سالانه تعداد زیادی از گردشگران از این منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری درمانی استفاده کنند.

کوه ریگ در طول سالیان طولانی و در چند صد سال پیش بر اثر وزش باد و جمع شدن توده های عظیمی از شن کنار یک کوه به وجود آمده و اکنون به یک منطقه تفریحی و ورزشی برای جوانان و خانواده ها تبدیل شده است.

کوه درمانی مهریز

کوه درمانی مهریز

نظر خود را بیان کنید