پیست اسکی کاکان کهگیلویه و بویراحمد

0

با فرا رسیدن فصل زمستان و نشتن برف بر کوه هها، دوستدارن ورزش های زمستانه به خصوص اسکی دل به کوهستان می زنند تا اسکی کنند. پیست اسکی کاکان می تواند جای مناسب برای خالی کردن هیجان باشد. پیست اسکی کاکان یکی از پیست های استاندارد کشور است که در نزدیکی یاسوج مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد واقع شده است. این پیست تنها پیست اسکی فعال در نیمه جنوب کشور با ارتفاع 2850 متر از سطح دریا است.

پیست اسکی دنا یا کاکان، در 18 کیلومتری یاسوج، در نزدیکی روستای کاکان در کنار منطقه دیدنی و زیبای آب نهر قرار دارد. این پیست نسبتا وسیع 1500 متر طول و 600 متر عرض دارد و امکاناتی نظیر تله اسکی بشقابی، پیست کوب، خوابگاه و رستوران دارد، همینطور مربیان با تجربه محلی در طول فصل به آموزش اسکی می پردازند.

پیست اسکی کاکان معمولا از اوایل زمستان تا اوایل بهار، برف دارد و محوطه پیست در اردیبهشت و خردادماه هر سال پوشیده از لاله های واژگون می شود. هر ساله در این پیست جشنواره ساخت آدم برفی و اسکی هم برگزار می شود.

پیست اسکی کاکان

پیست اسکی کاکان

اگر از جمله مسافرانی هستید که در سفر غذا برای تان خیلی مهم است، حتما باید هنگام رفتن به پیست کاکان مجهز به انواع و اقسام کنسروها و غذاهای آماده باشید، چون در این پیست خبری از رستوران های متعدد و غذاخوری هایی که در شمشک و دیزین می بینید خبری نیست.

این پیست یکی از زیباترین پیست های اسکی کشور است که در سال 1373 با نصب یک دستگاه بالابر افتتاح شد وسپس تا سال 84 امکانات آن با سه تله اسکی شامل یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و 2 دستگاه بالابر اسکی بازان حرفه ای افزایش یافت.

میزان بارش برف در این منطقه قابل توجه است و گاه تا 3 متر نیز می رسد. پیست دارای پیست کوب است. این مجموعه ورزشی که یکی از 30 پیست اسکی فعال کشور است و به سبب واقع شدن در ارتفاعات هیجان انگیز دنا و همچنین نزدیکی به استانهای گرم جنوبی، به عنوان یکی از گردشگرپذیرترین اماکن تفریحی زمستان در جنوب کشور به شمار می آید . به سبب بارش برف فراوان در پاییز و زمستان و سرد بودن اقلیم منطقه، این پیست در 5 تا 6 ماه از سال پوشیده از برف است و در روزهای تعطیل عده زیادی از گوشه و کنار کشور به ویژه از استان های اصفهان، فارس و خوزستان برای اسکی و استفاده از تله اسکی بهره مندی از طبیعت این پیست خود را به یاسوج می رسانند.

پیست اسکی کاکان

پیست اسکی کاکان

نظر خود را بیان کنید