پیست اسکی چلگرد

0

پیست اسکی چلگرد یکی از جاذبه های طبیعی و ورزشی استان چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان است. این پیست در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد و دسترسی به آن از منطقه زاگرس امکان پذیر است. پیست چلگرد در هر سال می تواند پذیرای ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر باشد.
در فصل زمستان بارش برف در ارتفاعات زردکوه به بیش از ۱۵ متر می رسد که باعث به وجود آمدن یخچال های دائمی می شود. وجود این مقدار برف در فصل زمستان باعث شده تا اشخاص زیادی از شهرهای مختلف برای اسکی و لذت بردن از هوای پاک زمستانی به این منطقه سفر کنند.

این پیست یکی از شناخته شده ترین پیست های اسکی واقع در زاگرس است که در سال ۱۳۵۴ ساخته شده و در مجاورت تونل اول کوهرنگ در قسمت شرقی کوه کارکنان قرار گرفته است.

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد

اسکی بازان با آغاز بارش برف از آذرماه تا پایان اسفند می توانند به پیست مجهز چلگرد بروند و اسکی کنند. پیست اسکی چلگرد ۸۰۰ متر طول و شیبی ۲۰ درصدی دارد که هوای آفتابی آن در اغلب روزهای زمستان، انباشت حجم بسیار زیاد برف و راه دسترسی آسان، این پیست را در منطقه زاگرس مشهور ساخته است.

جاده آسفالته، دسترسی به هتل کوهرنگ، سرویس بهداشتی، پارکینگ از جمله امکانات این پیست اسکی است. این پیست در حال حاضر دو دستگاه بالابر ویژه آقایان و خانم ها و یک دستگاه بالابر آموزشی با طول ۲۰۰ متر دارد و دارای سه محوطه تفکیک شده برای خانواده ها، آقایان و خانم هاست.

این پیست اسکی نقش مهمی در رونق گردشگری منطقه دارد و مسافران و گردشگران بسیاری در فصل زمستان برای استفاده از امکانات این پیست اسکی به کوهرنگ سفر می کنند.

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی چلگرد

پیست اسکی کوهرنگ باید توسعه و سایت این پیست به ارتفاعات بالاتر زاگرس گسترش یابد تا بتوان مدت زمان بیشتری در فصل زمستان از این پیست اسکی بهره برد. در ارتفاعات بالای این پیست اسکی برف قابل توجه وجود دارد و ماندگاری برف نیز بیشتر است که موجب می شود تعداد روزهای فعال پیست بیشتر شود. یکی از مهم ترین راهکارها برای افزایش زمان فعالیت پیست اسکی کوهرنگ توسعه پیست به ارتفاعات بالاتر است.

نظر خود را بیان کنید