پارک جنگلی النگدره

0

پارک جنگلی النگدره در 5 کیلومتری جنوب غربی گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است. جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است. این پارک از جاذبه های گردشگری گرگان است.
داخل پارک النگدره، جاده ای آسفالته وجود دارد و هر کجای ان که بخواهید می توانید بنشینید و از طبیعت بی نظیر آن بهره ببرید .پارک جنگلی النگدره به مساحت 185 هکتار و در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است.

النگدره

جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور معرفی شده است

آب و هوای این منطقه حداقل 10 درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است . پارک جنگلی النگ دره ، در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که با درخت هایی همچون انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی پوشیده شده، یک رودخانه و چندین چشمه ی زیبا نیز دارد و تقریباً در تمام فصول سال پذیرای گردشگران و طبیعت دوستان زیادی است. در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل، در پاییز رنگ آمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشم نواز برف و همچنین برف بازی، طبیعت دوستان را به سمت خود فرامی خواند.

امکانات موجود در پارک النگدره شامل برق رسانی ، سرویس های بهداشتی ، جاده آسفالته ، نمازخانه ، پارک کودک ، زمین ورزش ، ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک است.

نظر خود را بیان کنید