مارگون بزرگترین آبشار چشمه ای در جهان

0

مارگون آبشاری است که در دره ‌های غرب شهرستان سپیدان استان فارس قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار ۷۰ متر و عرض آن ۱۰۰ متر است. دلیل شهرت یافتن این آبشار این است که مارگون در حقیقت سرچشمه رودخانه است و از بدنه دیواره صخره ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته می شود. به همین دلیل این آبشار هم بزرگترین و هم مرتفع ترین آبشار چشمه ای در جهان بحساب می آید.
در ادامه مسیر رودخانه، انبوه درختان و باغات دیده می شود که خود منظره ای زیبا و چشم نواز است. حوالی آبشار مارگون همیشه خنک است و در فصل تابستان این منطقه برای کمپینگ و پیکنیک بسیار عالی است. آب این آبشار در گرم ترین فصل سال بسیار خنک و زیر 10 درجه است.
با رسیدن به مارگون، امکانات رفاهی خوبی در اختیارتان قرار دارد. در محوطه ورودی آبشار پارکینگی جهت خودروها ساخته شده است. در اطراف پارکینگ نیز سرویس بهداشتی و فضاهای مسطح برای فرش پهن کردن ساخته شده است. در اطراف پارکینگ و در طول راه رسیدن به آبشار سطل زباله به وفور یافت می شود . همچنین به راحتی می توان بساط به راه انداختن یک جوجه کباب منقلی را به راه انداخت.
آبشار مارگون به دلیل بن بست بودن و واقع شدن در دره پرشیب، دارای فضای کمی برای نشستن و پارک خودرو است و اگر قصد رفتن به آن را در تعطیلات دارید، باید بدانید که جمعیت زیادی به آنجا می روند و حتما با ترافیک و ازدیاد جمعیت روبرو می شوید. همچنین فراموش نشود که مسیر این آبشار و روستاهای اطراف در فصل زمستان برف گیر بوده و گاهی راه های ارتباطی قطع می شود؛ اگر سفر ایرانگردی شما در فصل زمستان است، تمامی جوانب احتیاط را رعایت کنید.
آدرس: 48 کیلومتری شمال اردکان فارس، جنب روستای مارگون

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

آبشار مارگون استان فارس

نظر خود را بیان کنید