روستای مارین مکانی جذاب برای گردشگران و طبیعتگردان

0

روستای مارین درشمال گچساران و یکی از زیباترین روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با چشم‌اندازهای بی نظیر طبیعی است که همه ساله گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را به سوی خود جلب می کند.

مارین روستایی زیبا در 36 کیلومتری شمال گچساران در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد که با داشتن آب و هوای مساعد و مناظر دیدنی مکان مناسبی برای گردشگران و مسافران است.

روستای مارین دارای آب و هوای معتدل و مکان های دیدنی بی نظیری است که این روستا را به محلی پر طرفدار و جذاب تبدیل کرده است.

مردم مارین از لهجه ای بسیار زیبای لری برخوردارند که مردم اردکان شیراز نیز دارای همین لهجه زیبا هستند و نیز مردمان آن دارای رفتاری بسیار شیرین و در مهمان نوازی شهرت خاصی دارند.

این روستای زیبا یکی از معماری های تاریخی ایران را در خود جای داده، اگر به روستای ماسوله واقع در شمال سفر کرده باشید به شباهت این روستا با روستای ماسوله پی خواهید برد، به همین دلیل گردشگران این روستا را به ماسوله جنوب نام می برند.

روستای مارین

وجود چشمه های اب شیرین از دل زمین سیر اب مارین که خواص معدنی معدنی نیز دارد به شما طراوت و شادابی می بخشد

این مکان توریستی دارای گیاهان و جانوران گوناگونی است که یکی دیگر از موارد پر طرفدار این محیط طبیعی محسوب می شود، شما در این منطقه می توانید شاهد پرنده ها وجانوران مختلف نظیر شاهین، کبک و جانورانی مثل گرگ، روباه، قوچ، میش، گراز و نیز وجود گیاهانی نظیر کتیرا، گل گاوزبان، گل بنفشه باشید.

وجود سد بزرگ کوثر در 17 کیلومتری روستای مارین یکی دیگر از جاذبه های این روستای بکر محسوب می شود.

این روستا جزو مکان های متبرکه نیز است با وجود بقعه امام زاده بی بی حمیده خاتون که یکی از نوه زاده های امام موسی کاظم (علیه السلام) است می توانید زیارتی انجام دهید و به گردش خود در این روستای سرشار از دیدنی ها ادامه دهید.

وجود چشمه های آب شیرین از دل زمین سیر اب مارین که خواص معدنی معدنی نیز دارد به شما طراوت و شادابی می بخشد و نیز وجود باغستان های زیبا و انبوه در این روستا خاطره ای خوش و به یادماندنی را برای گردشگران بجای می گذارد.

روستای مارین

مصالح ساخت خانه های این روستا از کاه و گل می باشد

این روستای تاریخی دارای پیشینه راه سلطنتی شوش به تخت جمشید و بیشابور در دوره هخامنشیان بوده، این راه از 7 کیلومتری این روستا عبور کرده است. موقعیت جنگی روستای مارین در این دوره تاریخی باعث شده تا قلعه های مخصوص نگهبانی از راه ها بنا شود.

خانه های این روستای تاریخی روی همدیگر ساخته شده اند و هیچ وسیله ای نمی تواند از کوچه های این خانه ها عبورکند و برای بازدید گردشگران مکان جالبی می باشد . مصالح ساخت خانه های این روستا از کاه و گل می باشد.

نظر خود را بیان کنید