دریاچه ی مارمیشو

0

یکی از ارزشمندترین نقاط ایرانگردی کشور، دریاچه ی ارومیه می باشد که چه از داخل کشور و چه از خارج کشور توریست های بی شماری را برای بازدید از خود به این منطقه جذب می کند. اما دریاچه ی زیبای دیگری که نزدیک به دریاچه ی ارومیه قرار دارد، شاید از چشم بسیاری از توریست هایی که به این مکان سفر می کنند پنهان مانده باشد. دریاچه ی مارمیشو 5 هکتار مساحت داشته و عمقی معادل با 50 تا 60 متر را دارا می باشد.
دریاچه ی مارمیشو در 45 کیلوکتری غرب شهر ارومیه واقع شده و در مسیر خود برای رسیدن به این دریاچه از روستاهای پسان، بانی و هلانی خواهید گذشت. مسیر جاده ای که به روستای مارمیشو می رسد، منطقه ی کوهستانی بسیار زیبایی ست.
وقتی به روستای مارمیشو رسیدید، کافی ست آرامگاه پیر خراسانی را پیدا کرده و با ادامه داده مسیر سنگلاخی بی نظیری که در پیش رویتان قرار دارد به دریاچه ی زیبای مارمیشو برسید.
دریاچه ی مارمیشو مکانی فوق العاده برای ماهی گیری ست. خصوصا که این دریاچه ی زیبا پر از قزل آلاهای سرحال و شاداب می باشد. در محیط زیست کنار دریاچه درختان بید، صنوبر، بلوط، زالزالک و گیاهانی چون لاله ی کوهی، شیرین بیان، زنبق وحشی، گون و… دیده می شوند.
به جز این ها اطراف این دریاچه محل بسیار مناسبی برای زنبورداران و پرورش زنبور عسل می باشد. در واقع زنبورداران از این محیط فوق العاده و بکر بهره ی لازم را نیز برده اند و شما می توانید در حوالی دریاچه ی مارمیشو و روستای مارمیشو بهترین عسل های ایران را پیدا کنید.
بهترین زمان برای بازدید از روستای مارمیشو و دریاچه ی مارمیشو فصل بهار و تابستان است، زیرا این منطقه ی کوهستانی در فصول سرد سال هوای بسیار سرد و مرطوبی به خود می گیرد و ممکن است سفر شما را با سختی همراه سازد.

نظر خود را بیان کنید