دریاچه ویستان (بره سر)

4

دریاچه ویستان از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان گیلان است. شهر کوهپایه ای بره سر در بخش خورگام و در 40 کیلومتری شهرستان رودبار زیتون واقع است.

دریاچه ویستان فاقد رود دایمی است و از سرازیر شدن آبهای سطحی و چشمه های زیرزمینی ایجاد شده است. پوشش گیاهی منطقه شامل بید، بلوط و راش، زالزالک و گیاهانی چون گل گاوزبان، لاله کوهی، شیرین بیان و… است اما در حاشیه دریاچه گیاه غالب نی به وفور قابل مشاهده است.

دریاچه ویستان

دریاچه ویستان فاقد رود دایمی است و از سرازیر شدن آبهای سطحی و چشمه های زیرزمینی ایجاد شده است.

این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و قرار گرفتن دریاچه در دره برای فصول گرم سال پیشنهاد میگردد. امکان ماهیگیری در دریاچه وجود دارد اما ماهیان زینتی قرمز بیش از سایر ماهیان خودنمایی میکنند. اطراف این دریاچه فاقد هرگونه امکانات رفاهی است و منطقه از امنیت خوبی برخوردار است. وسعت دریاچه در حدود 4 هکتار است و طولی در حدود 230 متر و عرضی در حدود 100 متر دارد.

دریاچه ویستان

دریاچه ویستان/بره سر

چنانچه ار تهران قصد مسافرت به دریاچه ویستان را دارید می توانید از بزرگراه قزوین، رشت تا لوشان حرکت کنید و از آنجا با تغییر مسیر به سمت داماش بروید. از داماش تا بره سر کمتر از ۸ کیلومتر فاصله است. اگر از این مسیر استفاده کنید دقیقا در ابتدای بره سر و قبل از ورود به شهر  جاده ای در سمت  چپ وجود دارد که با 2  کیلومتر مسافت شما رو به دریاچه می رساند. این مسیر دارای شیب های تند و سنگ لاخی است و ترجیحا خودرو های دو دیفرانسیل پیشنهاد میگردد.

vistan-lake

دریاچه ویستان/بره سر

چنانچه از سمت رشت قصد سفر به این دریاچه زیبا رو دارید باید از رستم آباد مسیر خود را تغییر داده و به سمت تونکابن و از آنجا به سمت بره سر و داماش بروید. در این مسیر می توانید از مناظر بسیار زیبایی استفاده کنید، همچنین نمای جنوبی قله درفک از این مسیر قابل مشاهده است.

4 دیدگاه

  1. سلام. دوستان توجه داشته باشید برای سفر به شهر برهسر بهترین و امن ترین مسیر از نظر جاده مسیر توتکابن به بره سر یا همان رستم آباد به برهسر هست. مسیر توتکابن به بره سر قطعا لذت شما را دوچندان خواهد کرد چون مسیری سرسبز خرم و بسیار جذابیت دارد بر عکس مسیر جیرنده به لوشان که هیچ سنخیت با منطقه ویا استان گیلان ندارد. دوستان عزیز شاید خالی از لطف نباشد سری هم ییلاق برهسر داماش بزنید و از مناظر زیبای آن بهره مند شود.

    • دوست عزیز مسیر لوشان بسیار جذابیت بیشتری دارد از جمله اب گرم سنگرود و باید به شما اطلاع داد که از بره سر به داماش نمیتوان با ماشین رفت پس تنها راه رفتن به داماش از راه لوشان میباشد که مسیر حس کوهستانی خودش رو به شما القاع میکنه

نظر خود را بیان کنید