جنگل دالخانی معروف به تالار بهشت

0

دالخانی یا دالیخانی، دهکده ای است نزدیک به رامسر که تقریبا در فاصله سی کیلومتری سمت جنوب شرق رامسر قرار دارد. جنگل دالخانی معرف به دالان بهشت، جنگلی کوهستانی است که حدود 800 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده و از شاخص ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری رامسر به شمار می رود.این جنگل مکان مناسبی برای کوهنوردی و گردش در طبیعت می باشد که هر ساله تور های زیادی به این جنگل میروند.

مه غلیظ، مهم ترین ویژگی دالخانی است که بعد از سرسبزی بکرش گردشگران را به این منطقه می کشاند. جنگل دالخانی، جنگل زیبایی که در میان گردشگران به دالان بهشت معروف است و با درختان انبوه و آب و هوای بی نظیرش می تواند بکرترین تجربه طبیعت گردی شما را رقم بزند. نزدیکی جنگل های ۶۰۰ هزار متر مربعی رامسر به آن، باعث شده این جنگل ها به نام دالخانی شناخته شوند. جنگل هایی که در مسیر جاده ادامه دارند و بعد از دالخانی شما را به ییلاق جنت رودبار و گرسماسر، اکراسر، گلین و… می رسانند. این جنگل به جنگل دالاخانی و جنگل دالیخانی نیز مشهور است.

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی معرف به دالان بهشت، جنگلی کوهستانی است که حدود 800 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده

مسیر دسترسی به جنگل دالخانی:

جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن قرار دارد و برای رسیدن به آن می توانید از مسیر کتالم هریس (جاده میرزا کوچک خان) – دالخانی بگذرید یا از خروجی شهر رامسر شروع کنید و بعد از طی مسیری حدود 7 کیلومتر در مسیر آسفالته رامسر به تنکابن، به سه راهی جنت رودبار برسید. جنگل دالخانی 23 کیلومتر جلوتر در کنار جاده انتظار شما را می کشد.

آدرس: رامسر، در مسیر رامسر به تنکابن

 

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی

جنگل دالخانی

نظر خود را بیان کنید