تورهای دریایی مازندران راه اندازی می شوند

2

در 3 ماهه دوم امسال (فصل تابستان) بالغ بر 27 میلیون و 300 هزار گردشگر به سواحل استان مازندران سفر کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به راه‎اندازی نخستین تور تفریحی و گردشگری دریایی در مازندران گفت:انگیزه استفاده از دریا و ساحل در بین گردشگران موجب شده است که این استان بیشترین جذب گردشگر را در بین استان های دیگر داشته باشد.

مهرداد حسنی  گفت: در 3 ماهه دوم امسال (فصل تابستان) بالغ بر 27 میلیون و 300 هزار گردشگر به سواحل استان مازندران سفر کردند که استقبال گردشگران از این استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در مدت زمان نامبرده از 27 میلیون گردشگر، 5 میلیون و 600 هزار نفر از مرکز تفریحی، 5 میلیون و 780 هزار نفر از مراکز انسان‎ساز و 4 میلیون و 152 نفر از جاذبه‎های تاریخی و طبیعی این استان بازدید کردند.

وی با اشاره به بازدید و نظارت از تاسیسات گردشگری خاطرنشان کرد: در مدت زمان نامبرده بیش از 4000 مورد بازدید توسط کارشناسان اداره کل و شهرستان‌ها از تاسیسات گردشگری اعم از اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات و مراکز اقامت موقت انجام شده است که منجر به صدور 164 مورد تذکر، 20 مورد اخطار کتبی و 94 مورد تشویقی برای تاسیسات گردشگری شده است.

حسنی با بیان اینکه بیشترین اقامت در این مدت زمان در بابلسر، نوشهر، رامسر و نور بوده است، گفت: نمک‎آبرود، تله کابین رامسر و منطقه عباس‎آباد بیشترین بازدید را داشته‎اند.

2 دیدگاه

  1. دلسوز محیط زیست در

    لطفا شمایی که تا یک تعطیلی میشه میرید شمال و ترافیک جاده رو هم به جون می خرید بی زحمت آشغال نریزید و مسئولین محترم بی زحمت یک فکری به حال دفع زباله و فاضلاب در شهرهای شمالی بکنید جنگلها و دریا دارن از این موضوع رنج می برند حالا بهداشت و زیباییش به کنار…
    این کشتی گردشگری هم فکر خوبیه پس بی زحمت موارد فوق را هم لحاظ کنید. با تشکر از مردم و مسئولین

نظر خود را بیان کنید