بیش از 6 هتل در مشهد تعطیل شدند

1

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی اعلام کرد که در آذر و دی ماه سال جاری حدود 6 تا 7 هتل در مشهد رسما تعطیل شدند.

محمد قانعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ما با افزایش بی رویه هتل ها مواجه هستیم و در طی 5 سال اخیر هرسال، حدود 25 درصد به ظرفیت هتل ها در مشهد افزوده می شود و البته تعداد هتل ها در چهار سال آینده با توجه به اینکه 200 هتل در حال ساخت در مشهد داریم افزایش بیشتری را خواهد یافت.

وی افزود: اکنون ظرفیت اشغال هتل ها نسبت به سال قبل کاهش یافته است، سال گذشته در چنین ایامی میزان اشغال به 45 درصد نیز می رسید، اما اکنون میزان اشغال ظرفیت هتل ها 30 درصد است و این رقم به معنای زیان جدی در حوزه هتل داری است.

قانعی با بیان این که مجبوریم در شرایط کنونی تخفیفات ویژه ای را اعمال کنیم، گفت: مهم ترین علت خالی ماندن ظرفیت هتل ها در مشهد، فعالیت اماکن اقامتی غیرمجاز و به ویژه خانه مسافرها است و در حال حاضر فعالیت خانه مسافرها به صورت جدی در حال رشد و افزایش است و ما نسبت به این موضوع نگران هستیم که تعداد تعطیلی هتل ها افزایش پیدا کند.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی تصریح کرد: باید در نوع نگاه به مسافر و زائر تجدید نظر کنیم و اقدامی انجام دهیم که سبب افزایش ماندگاری مسافر در مشهد شود زیرا اکنون میزان ماندگاری مسافر در مشهد به دو روز رسیده است.

۱ دیدگاه

  1. شکر خدا در

    مشهد خیلی هتل داره در اوج شلوغی هم بری مشهد بازم جا هست این ویژگیش خیلی خوبه مشکل اقامت هیچوقت پیش نمیاد. قطعا با وجود این همه هتل معلومه که ظرفیتشون هیچوقت پر نمیشه

نظر خود را بیان کنید