ترسناک ترین آبشار ایران کجاست؟

0

یکی از زیباترین مقاصد تورهای گردشگری را می توان روستای نیم روز یا آب ملخ نامید. این روستا با ویژگی های خاصی که دارد، برای تمامی گردشگرانش حیرت انگیز و سرشار از هیجان بوده و هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

روستای آب ملخ در شهرستان سمیرم در فاصله ۱۶۰ کیلومتر بخش جنوب غربی اصفهان قرار دارد. روستای آب ملخ در دامنه کوه دنا جای خوش کرده و سرشار از چشمه ‌سارهایی گوارا و آبشارهایی خروشان است. منبع تمام اینها را برف ذوب شده کوه دنا تامین می ‌کند.

آبشار آب ملخ، یکی از عجیب ‌ترین و ترسناک ترین آبشار ایران است. ترکیبات خاص موجود در آب ، ملخ ‌های مهاجم را درجا نابود می‌ کند. دلیل نامیده شده روستا و آبشار نیز از اینجا نشات می گیرد.

اگر به اصفهان سفر می کنید، برای رزرو یک هتل در بخشی از شهر که رفت و آمد به حومه ی شهر و بازدید از چنین مکان هایی را سهل تر سازد، به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://www.pintapin.com/hotels/Isfahan-6326

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

به گفته مسن ترین اهالی روستا، سال‌ها قبل، وقتی مزارع گندم مورد تهاجم ملخ‌ ها قرار گرفت، از آب این آبشار برای دفع آفت استفاده شد.

این آبشار به آبشار تخت سلیمان نیز معروف است. قطعه سنگب بزرگ و طبیعی در بالای این آبشار وجود دارد مثل یک پل، دو دره را به یکدیگر متصل می ‌کند. برخی از اهالی معتقدند که این پل به مثل یک تخت، محل استراحتگاه سلیمان پیامبر بوده است.

این پل زیبا، راهی برای ورود مسافران و گردشگران به غار داخل کوه ایجاد کرده است. در محل تخت سلیمان، بدلیل یک پدیده نادر طبیعی، آب رودخانه برای مدتی ناپدید شده و سپس کمی جلوتر در بستر خود دوباره پیدا می شود. این پدیده منحصر بفرد، براثر ریزش بخشی از کوه در این محل ایجاد شده است.

آنچه زیبایی خاصی به این پدیده بخشیده ، وجود چشمه های فراوانی است که از دیواره های سقف تونل خارج شده به شکل آبشاری هر دو دهانه تونل را پوشانده است. در حقیقت آب ملخ نام همین آبشار است.

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

پشت آبشار پرتگاه خطرناکی وجود دارد که آب ملخ را به یکی از خطرناک ‌ترین آبشارهای ایران و البته مقصد خوبی برای تورهای گردشگری تبدیل کرده است.

یکی دیگر از زیبایی های منحصر به فرد آب ملخ، شا موقعیت جغرافیایی روستا است که مانع از آن می شود که آفتاب بیش از سه ساعت در این روستا بتابد. یعنی در آب ملخ، ظرف سه ساعت می توان هم طلوع خورشید را دید و هم غروب آن را. این روستا به روستای “نیمروز” نیز معروف است.

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

 

آبشار آب ملخ

آبشار آب ملخ

نظر خود را بیان کنید