بیشترین اقامتگاه بومی در استان اصفهان

0

در سفر برخی رزرو هتلهای لوکس را ترجیح می دهند و برخی اقامت در اقامتگاههایی با حال و هوای بومی و سنتی. اقامتگاههایی که دارای سبک بومی هستند را اقامتگاه بوم گردی می گویند که استان اصفهان بیشترین تعداد این نوع اقامتگاه را دارد. اقامتگاههای بوم گردی استان اصفهان، رزرو هتل اصفهان را برای گردشگران ایرانی و خارجی با هیجان بیشتری همراه کرده اند که در رونق بیش از پیش گردشگری استان بی تاثیر نیست.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی

به گزارش ایرانتریپز به نقل از مهر، در کشور ۵۳۶ اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که بیشترین تعداد آنها در استان اصفهان قرار دارد.
مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری با اشاره به تعداد اقامتگاههای بومی در کشور گفت: استان اصفهان با ۱۳۰ اقامتگاه بوم گردی دارای بیشترین اقامتگاه بومی در کشور است. استانهای قم، آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویر احمد هر کدام دارای یک اقامتگاه و استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، خوزستان، مرکزی، هرمزگان و همدان دارای دو اقامتگاه بومی هستند. به گفته ی ایشان برخی استانها  دارای ظرفیت مناسب برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی هستند که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته اند.
ایشان درباره ی سیستم رزرواسیون و کسب اطلاع از اقامتگاههای بوم گردی گفت:  گروهی از افراد  در حال تکمیل بانک اطلاعاتی اقامتگاههای بومی هستند که در تلاشیم اطلاعات، مشخصات و مکان جغرافیایی آنها نیمه اول سال در سایت سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد.
وی درباره اینکه سازمان میراث فرهنگی در طراحی سایت‌های گردشگری موفق عمل نکرده است گفت: این سایت در اختیار واحد IT است گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه علامه این کار را بر عهده گرفته‌اند و از آن‌ها می‌خواهیم که این سایت را پس از بارگذاری به روز کرده و مسئولیت آن را نیز به عهده بگیرند. آن‌ها این کار را شروع کرده‌اند و اکنون اطلاعات حدود ۳۰۰ مرکز اقامتی با عکس جمع آوری و تکمیل شده و به زودی هم وارد سامانه خواهد شد.

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی

نظر خود را بیان کنید