بهشت آفرود دوستان

0

کویرها سرزمین هایی پر از رمز و راز هستند که سفر به  دل آن ها جزو هیجان انگیزترین و سفرها است. سفر کردن به کویر با دیگر سفرها تفاوت دارد و می توانید تجربه های متفاوت از یک مقصد گردشگری داشته باشید. ایران، این سرزمین چهار فصل با اقلیم های مختلفش بهشتی برای آفرود دوستان است. بسیاری از مناطق کویری ایران اکنون مقصد تورهای گردشگری آفرود است.
یکی از این کویرها، کویر مرنجاب است. کویری که به تنهایی توانسته تورهای گردشگری داخلی و خارجی زیادی را جذب منطقه کند. این کویر در شمال شهرستان آران و بیدگل است. از نظر فیزیکی به چند بخش مختلف محدود می شود: از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله و دریاچه حوض سلطان و حوض مره، از شرق به پارک ملی کویر و از جنوب هم به آران و بیدگل .
مسیر اصلی برای رسیدن به این کویر از شمال آران و بیدگل است که با پیمودن حدود ۵ کیلومتر، می توان به ابتدای مسیر خاکی منتهی به کاروان سرا رسید. البته از دل کویر هم می توان به مرنجاب رسید اما کاری نسبتا دشوار است که با استفاده از خودروهای دو دیفرانسیل ممکن است. کویرپیمایی در مرنجاب نیازمند تجربه بسیار است.
این کویر پر از تپه های عجیب و غربی شنی است که به دست باد ساخته شده اند. برای علاقمندان به آف رود، مرنجاب جای مانوور و ویراژهای بسیار زیادی دارد. اگر با تور گردشگری به این کویر بروید، در کاروانسرای تاریخی که در قلب این کویر به یادگار از دوران های دور بجای مانده، اقامت خواهید داشت.

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

تور گردشگری مرنجاب

نظر خود را بیان کنید