انتخابات ریاست جمهوری و گردشگران خارجی در اصفهان

0

در حالی که تب و تاب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر کشور در جریان بود، توریست هایی که در شهر اصفهان به گشت و گذار و بازدید از مکان های دیدنی و تاریخی این شهر مشغول بودند، مجذوب برگزاری انتخابات ایران گشته و انتخابات ایران سوژه ی دوربین هایشان گشت.

گردشگران در جریان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهر اصفهان

گردشگران در جریان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شهر اصفهان

به گزارش ایران تریپس به نقل از خبرگزاری ایسنا، توریست هایی که در میدان نقش جهان، پل خواجو و دیگر اماکن تاریخی شهر اصفهان بودند، از دیدن صحنه های برگزاری انتخابات شگفت زده شده و به تصویربرداری از مشارکت بی نظیر مردم پرداختند.
خانم گردشگری فرانسوی، ماریا به خبرنگار خبرگزاری ایسنا گفت: انتخابات در ایران بسیار شفاف است و برای من و همراهانم دیدن این انتخابات تجربه‌ای بسیار جالب و فراموش نشدنی خواهد بود.
وی ادامه داد: تا پیش از ورود به ایران با توجه به تبلیغاتی که در رسانه‌ها درباره خاورمیانه خوانده بودم هرگز فکر نمی‌کردم نشانه‌ای از دموکراسی در خاورمیانه مشاهده کنم. حتی بعضی از بستگان و دوستانم من را از مسافرت به ایران منع می‌کردند اما حالا متوجه شدم ایران با تمام خاورمیانه متفاوت است و مظهر واقعی دموکراسی که انتخاباتی آزاد است با این آرامش در این کشور برگزار می‌شود.
ماریای فرانسوی به انتخابات برگزار شده در کشور خود اشاره کرده و گفت: ما نیز حدود 10 روز پیش انتخابات جنجال برانگیز و پر سر و صدایی را تجربه کردیم. اما این که انتخابات تا این اندازه در ایران آرام است برای من جای تعجب دارد. انتخابات در ایران قدری با انتخابات فرانسه متفاوت است. در فرانسه صف‌های طولانی همچون صف انتخابات میدان نقش جهان به چشم نمی‌خورد.
وی افزود: برای مثال ما در فرانسه هنگام رای دادن هر کسی به تنهایی وارد یک اتاق تک می‌شود، به تعداد کاندیداها دستگاه‌هایی وجود دارد که قبض از پیش تعیین شده‌ای را بعد از ورود اطلاعات شخصی‌تان دریافت می‌کنید که باید آن را در صندوق بیاندازید.
در جایی دیگر میکروفون خبرنگار ایسنا مقابل یک توریست هلندی قرار گرفته و وی اینطور می گوید که: شنیده‌ام که در ایران دو یا سه کاندیدا بیشتر ندارید. این در حالی است که در دوره اول در هلند 13 تا 15 کاندیدای مختلف وجود دارد.
او ادامه می‌دهد: در ایران مردم نام منتخب خود را روی کاغذ می‌نویسند ما نیز در هلند تا پیش از این انتخابات را کامپیوتری انجام می‌دادیم اما بعد از اعتصاباتی که در انتخابات آمریکا اتفاق افتاد مردم قدری به انتخابات الکترونیک بدبین شدند، واقعا روی کاغذ نوشتن در انتخابات ایران یک حسن به حساب می‌آید. کاغذها قابل اعتمادتر هستند.

نظر خود را بیان کنید