استان لرستان مقصدی ناب برای گردشگری

0

استان لرستان یکی از ناب ترین مقاصد گردشگری در ایران محسوب می شود که شاید به دلیل عدم شناخت کافی، کمتر هدف گردشگری خانواده ها قرار گرفته است. جاذبه های گردشگری لرستان بسیار متنوع و جذاب هستند که با شناخت آنها می توانید مسیر خود را از شمال کشور به این خطه ی کهن ایران زمین منحرف کرده و سفر بسیار هیجان انگیزتری را تجربه بکنید. ما راهنمای سفر شما به لرستان می شویم تا شما شناختی نسبی نسبت به این استان پر جاذبه پیدا کرده و خود را برای سفری منحصر به فرد و خاطره انگیز آماده بکنید.

کوهستانهای سرسبز استان لرستان

کوهستانهای سرسبز استان لرستان

خطه ی لرستان، یکی از کهن ترین نقاط ایران زمین است که با قدمت ۴۰ هزار ساله یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های بشر بوده است. سنگ نوشته ها و سفالینه های کشف شده در جاهای مختلف استان که در موزه نگه داری می شوند، خود گواهی محکم و مستند بر قدمت کهن دیار لرستان هستند.
استان لرستان در غرب کشور به مرکزیت خرم آباد از آب و هوای مطبوعی برخوردار است. اقلیم کوهستانی استان، آب و هوای مطبوع و طبیعت خیره کننده ای را برای استان رقم زده است. لرستان با شهرهای بروجرد، درود، الیگودرز، ازنا، خرم آباد، کوهدشت، پلدختر، رومشگان و الشتر شناخته می شود که هر کدام مملو از جاذبه های توریستی طبیعی و تاریخی منحصر به فردی هستند.
برای سفر به لرستان می توانید تور ایرانگردی خریداری کرده و یا با خودروی شخصی راهی بشوید. اگر با تور سفر کنید خیالتان بابت همه چیز از رفت و آمد گرفته تا محل اقامت راحت است. اما اگر با خودرو سفر می کنید حتما راهنمای سفر به لرستان را مطالعه کنید و قبل از راهی شدن هتل محل اقامت خود را رزرو کنید. مزیت سفر با خودروی شخصی در این است که می توانید سر راه از استانهای دیگر نظیر همدان نیز دیدن بکنید.

جاذبه های گردشگری لرستان نمایی از خرم آباد

جاذبه های گردشگری لرستان نمایی از خرم آباد

اما اصلی ترین مقصد گردشگری در لرستان مرکز استان یعنی شهر خرم آباد است. دو روز اقامت در خرم آباد لازم است تا از تمامی جاذبه های آن دیدن بکنید. از جمله جاذبه های استان می توان به قلعه فلک الافلاک و حوضچه ی سنگی متعلق به دوره ی ساسانیان، موزه باستان شناسی، موزه مردم شناسی، محله ی قاضی آباد با یک مناره باستانی ۳۰ متری، بازار خرم آباد و دریاچه ی مصنوعی در پارک کیو و بام لرستان در بالای کوه مدبه در شرق خرم آباد اشاره کرد. تمامی این جاذبه ها هر کدام به تنهایی جذابیت خاصی دارند که اقامت حداقل دو روزه در شهر خرم آباد را می طلبد.

جاذبه های گردشگری لرستان قلعه فلک و الافلاک

جاذبه های گردشگری لرستان قلعه فلک و الافلاک

جاذبه های گردشگری لرستان دریاچه مصنوعی کیو خرم آباد

جاذبه های گردشگری لرستان دریاچه مصنوعی کیو خرم آباد

اگر برای تعطیلات عید فطر به دنبال یک مقصد گردشگری هستید قطعا استان لرستان با این همه جاذبه بهترین انتخاب ممکن برای شما است که توصیه می کنیم حتما راهنمای سفر به لرستان را مطالعه کنید.

نظر خود را بیان کنید