احداث دهکده گردشگری برازجان

0

با توچه به اینکه فصل گشت و گذار و سفر با تورهای داخلی به منزله ی ایرانگردی شروع شده است، توسعه گردشگری و ایجاد شهرک های گردشگری در ایران با سرعت بیشتری رو به جلو پیش میرود.

مصطفی سالاری صبح شنبه در نشست پیگیری احداث دهکده گردشگری برازجان اظهار داشت: یکی از مهمترین محورهای توسعه استان بوشهر، بخش گردشگری است که در این راستا پیگیری‌های زیادی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: توسعه دهکده‌های گردشگری در نقاط مختلف استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته است و برخی از دهکده‌های گردشگری اجرایی شده و چندین دهکده نیز در مرحله مطالعه و طراحی است.

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری استان بوشهر، بیان کرد: توسعه بخش گردشگری در ایجاد اشتغال و درآمدزایی و رفع مشکلات بیکاری و توسعه استان نقشی بسیار مهم و اساسی دارد.

وی با اشاره به جاذبه‌های بالای گردشگری شهرستان دشتستان، اضافه کرد: از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به وجود آثار تاریخی متعدد، وجود ظرفیت‌های گردشگری طبیعی و . . . اشاره کرد که فضای مناسبی برای توسعه گردشگری را فراهم ساخته است.

سالاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای احداث دهکده گردشگری در برازجان، افزود: فاز نخست این دهکده طراحی خواهد شد و دهکده گردشگری برازجان با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به طراحی بخش نخست این دهکده گردشگری بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها امکانات تفریحی، گردشگری و فرهنگی این منطقه، ادامه داد: فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این دهکده گردشگری فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر از تامین اعتبارات این دهکده گردشگری از اعتبارات گردشگری سال گذشته و امسال خبر داد و گفت: شهرداری برازجان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر برای احداث دهکده گردشگری برازجان وارد عمل می‌شوند

نظر خود را بیان کنید