ابرها را در مازیچال لمس کنید

0

به طور قطع استان مازندران یکی از زیباترین مقاصد ایرانگردی کشور است. استانی که با مناظر بدیع و گاها شگفت انگیزش، گردشگران زیادی را از سراسر کشور به جای جای خود جذب می کند.یکی زیباترین روستای مازندران، مازیچال است که در آن می توانید ابرها را لمس کنید و خدت خلقت پروردگار را به شکل ملموسی ببینید و لذت ببرید.
مازیچال یک روستای گردشگری است که می توان با جرات گفت که حتی زیباتر از جنگل ابرهاست. ارتفاع این منطقه از سطح آب های آزاد، 2500 متر است. این روستا، در بهار و تابستان بهترین مکان برای تجربه یک سفر رویایی و رمانتیک است اما سفرهای زمستانی و پاییزی در آن ، به دلیل بکر بودن منطقه و نبود جاده مناسب، کمی دشوار خواهد بود. برف و باران های زمستانی این روستا، خارج از حد تصور است. فرض کنید زمینی سبز داشته باشید و یک شبه، کاملا یکدست سفید شود؛ تغییر فصل در این روستا دقیقا به همین صورت است. کلاردشت بهترین محل برای رفتن به روستای رویایی مازیچال است.
اگر عزم سفر کرده و خواستید با تور ایرانگردی به مازیچال بروید، می بایست از دو مسیر مرزن آباد و عباس آباد در استان مازندران استفاده کنید. برای رفتن از مسیر عباس آباد، باید از جاده کلاردشت – عباس آباد استفاده کنید. 23 کیلومتر باید رانندگی کنید. پس از طی این مسیر به دامنه جنگلی می رسید. تا اینجا مسیر هم راحت و آسفالت است  و هم زیبایی راه بسیار حیرت انگیز است. با رسیدن به دامنه جنگلی کوه، راه خاکی و پرشیب شروع می شود. این جاده را نیز باید 17 کیلومتر طی کنید. با عبور از این مسیر نسبتا دشوار، به روستای مازیچال می رسید.
گرچه بهار و تابستان این منطقه در طول روز مطبوع است، اما شب ها به دلیل کوهستانی بودن بخشی از آن، هوایی نسبتا خنک دارد و می بایست حتما لباس گرم پوشید. آنچه در مازیچال برای گردشگران آزاردهنده است، مه آلود بودن همیشگی جاده های منتهی به آنست. برای عبور از این جاده ها حتما مه شکن را باید روشن کرد و با سرعت بسیار کم حرکت کرد. البته احتمال گم شدن در جاده های فرعی نیز بسیار زیاد است؛ پس حتما از محلی های روستای قبلی، راه دقیق را بپرسید.
آنتن موبایل در این منطقه وجود ندارد؛ خوبی اش اینست که دیگر نمی توانید با گوشی هایتان مرتبا کار کنید و اجبارا باید از لحظه لحظه تور گردشگری تان لذت ببرید. اما بدی نبود آنتن، در دسترس نبودن راه ارتباطی است. بهتر است حتما به چند نفر از بستگان تان اطلاع بدهید که به کجا می روید و سفرتان نهایتا چند روز طول می کشد.
تجهیزات تان را کامل کنید و بعد به مازیچال بروید. اینجا طبیعت بکر و وحشی است و باید مجهز باشید. چادرهای مسافرتی، خوراکی، بطری آب معدنی، و کیسه خواب و … را فراموش نکنید. اهالی روستا بسیار مهربان و مهمان نواز هستند. سری به کلبه های چوبی شان بزنید و نان گرم خانگی تنوری پز و لبنیات محلی شان را تست کنید. برخی اهالی دوغ، ماست، کره، و سرشیر می فروشند.
در این طبیعت بکر، باید انتظار حیات وحشی طبیعی و بدور از آسیب های احتمالی انسانی را نیز داشته باشید. مانند دیگر بافت های جنگلی مازندران، مازیچال نیز زیسگاه بسیاری از پرندگان و حیوانات است. خرس و شغال اصلی ترین حیوانات خطرناک این منطقه هستند که باید در صورت کمپینگ شبانه، مراقب حمله احتمالی آنها بود. چند نوع عقاب و قرقاول نیز در لابلای درختان انبوه مازیچال می خوانند و نمی گذراند سکوت جنگل، برایتان آزار دهنده باشد.
اگر با تور داخلی به مازیچال مازندران می روید، مطمئن باشید یکی از پرهیجان ترین و لذت بخش ترین سفرهای زندگی تان برایتان رقم خواهد خورد.

 

ایرانگردی در روستای مازیچال

ایرانگردی در روستای مازیچال

ایرانگردی در روستای مازیچال

ایرانگردی در روستای مازیچال

ایرانگردی در روستای مازیچال

ایرانگردی در روستای مازیچال

تور داخلی در روستای مازیچال

تور داخلی در روستای مازیچال

تور داخلی در روستای مازیچال

تور داخلی در روستای مازیچال

نظر خود را بیان کنید