آخرین روزهای برداشت انار در شهرضا

1

نماد اصلی فصل پاییز میوه ی خوش طعم و رنگ انار است که درختان زیبای آن در این فصل سال جلوه ای خاص به طبیعت داده اند. انار که یکی از اصلی ترین محصولات کشاورزی ایران محسوب می شود، توانسته ایران را در کشت انار به مقام نخست در دنیا برساند.

انار در جای جای کشورمان کشت می شود و در فصل پاییز می توانید باغات سرسبز انار که با یاقوتهای قرمز رنگ مزین شده اند را مشاهده کنید. در این میان شهرضا در استان اصفهان یکی از قطبهای اصلی کشت انار است.

شهرضا

شهرضا که با نام قمشه نیز شناخته می شود، یکی از شهرهای تاریخی در استان اصفهان است. شهرضا در 70 کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان واقع شده و دارای آب و هوای نسبتا سرد و خشکی است.
این شهر کوچک مکانی مناسب برای ایرانگردی محسوب می شود ،چراکه جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی متعددی را در خود جای داده است.
از جمله جاذبه های تاریخی باید به مکانهای مذهبی ای اشاره کرد که اغلب میراث دوران صفویه و سلجوقیان هستند. مسجد جامع شهرضا، امامزاده شاه‌رضا، بازار بزرگ و چهار سوق شهرضا و بسیاری دیگر را می توان نام برد.
اما اگر قصد گردشگری در اصفهان را دارید، به شهرضا بروید و از تماشای باغات سرسبز و با صفای این شهر نهایت لذت را ببرید. در فصل پاییز هم طبیعت رنگارنگ شهرضا شما را جادو خواهد کرد.
در این میان شهرضا به عنوان قطب کشت انار در کشور، دارای باغهای مصفای انار است که می توانید در روزهای پایانی پاییز، برداشت آخر انار را از نزدیک تماشا کنید.

انار شهرضا

باید گفت در استان اصفهان ده هزار هکتار باغ انار وجود دارد که در این میان شهرستان شهرضا با سطح زیرکشت ۱۶۵۰ هکتار انار، مقام سوم استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
در این شهر انواع ارقام انار محلی نظیر مخمل شهرضا، ملس شهرضا، دانه سیاه شهرضا، پوست سفید، دانه صورتی شیرین و پوست سفید ترش کشت می شود. انار شهرضا از چنان کیفیت و تنوعی برخوردار است که به کشورهای حوزه ی خلیج فارس و آسیا یمیانه صادر می شود.
انار شهرضا به دلیل آب دار بودن شهرت جهانی یافته است. اما این روزها آخرین روزهای برداشت انار در شهرضا است که می توانید تصاویر جذاب آنرا که توسط خبرگزاری مهر تهیه شده است را تماشا کنید:

1برداشت انار شهرضا

1برداشت انار شهرضا

2برداشت انار شهرضا

2برداشت انار شهرضا

3برداشت انار در شهرضا

3برداشت انار در شهرضا

4برداشت انار در شهرضا

4برداشت انار در شهرضا

5برداشت انار در شهرضا

5برداشت انار در شهرضا

6برداشت انار در شهرضا

6برداشت انار در شهرضا

7برداشت انار در شهرضا

7برداشت انار در شهرضا

8برداشت انار در شهرضا

8برداشت انار در شهرضا

9برداشت انار در شهرضا

9برداشت انار در شهرضا

10برداشت انار در شهرضا

10برداشت انار در شهرضا

11برداشت انار در شهرضا

11برداشت انار در شهرضا

۱ دیدگاه

  1. تصاویر بسیار زیبا هستند. توصیه میکنم در فصل بهار به شهرضا سفر کنید در این فصل این شهر بسیار زیبا و با صفا است.

نظر خود را بیان کنید