آبشار پردمه

1

به طور قطع یکی از بهترین مقاصد ایرانگردی، استان مازندران است. طبیعت زیبا و چشم نواز این استان هر بیننده ای را می تواند حیرت زده کند. یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این استان آبشار پردمه است. پردمه در منطقه بایجان، کنار روستا و رودخانه زیبای پردمه در هفتاد کیلومتری جنوب شهر آمل واقع شده است و مورد توجه کوهنوردان و علاقمندان به طبیعت است. بایجان در بیست کیلومتری شمال گزنک در جاده هراز واقع است و روستای پردمه از دهستان بایجان حدود پانزده کیلومتر فاصله دارد.
رودخانه فصلی پردمه، به طول هجده کیلومتر، از دامنه کوه های سرخره و بوم در شصت کیلومتری جنوب آمل سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از منطقه موزون از کنار روستای پردمه و آبشار آن گذشته و در انتها به رودخانه شیرکلا می ریزد.
از آنجا که اکثر روستاهای این حوالی در ارتفاعات است، مردم از این منطقه به عنوان ییلاق استفاده می کنند و در فصل تابستان که هوای شهر آمل، شرجی بوده و گرمای آن طراقت فرسا می شود، لاریجان اولین مقصد سفرهای تابستانی برای بومیان به حساب می آید. برای دسترسی به آبشار زیبای پردمه باید از جاده هراز به سمت لاهیجان رفت. این منطقه زیبا می تواند سفری به یاد ماندنی را برای گردشگران رقم بزند.

آبشار پردمه

آبشار پردمه

آبشار پردمه

آبشار پردمه

آبشار پردمه

آبشار پردمه

۱ دیدگاه

  1. اهورا زاد در

    طبیعت پاییزی اینجا بسیار دلپذیر هست توصیه می کنم در سفرهای پاییزه یک روز هم به این منطقه اختصاص بدهید

نظر خود را بیان کنید