آبشار لاتون

0

یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی برای تور ایرانگردی، آبشار لاتون است. آبشار زیبای لاتون در ۱۵ کیلومتری آستارا ، شهر لوندویل و روستای کوته کومه قرار دارد. منظره زیبای ریزش آب و فضای سر سبز اطراف لاتون آن را به یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین چشم اندازهای طبیعت گردشگری گیلان تبدیل کرده است.
ارتفاع تقریبی آبشار ۱۰۵ متر است که از لحاظ ارتفاع، مرتفع ترین آبشار ایران بحساب می آید. علاوه بر آبشار اصلی، آبشار دیگری با فاصله ۱۰ متری از لاتون آن قرار دارد که ارتفاعش ۶۵ متر بوده و سر ریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و عریض تر است. از مسیر چشمه تا آبشار لاتون سه آبشار ۱۰ متری دیگر نیز قرار دارد.

آبشار لاتون

آبشار لاتون

مسیر آبشار:
مسیر آبشار لاتون از روستای کوته کومه آغاز می شود و تقریبا چهار ساعت پیاده روی ، البته به شکل کوهپیمایی، دارد. در مسیر آبشار لاتون تپه های جنگلی و رودخانه ای زیادی دیده می شود.
انتهای مسیر نیز دارای پرتگاه های خطرناک و مرگبار است. با پیمودن این مسیر، از فاصله 500 متری می توان منظره زیبای آبشار را دید.
در اطراف آبشار لاتون درختان آلو ، به ، گلابی ، فندق ، گردو ، سیب وحشی و آلوچه می روید. از تنوع جانوری اطراف آبشار نیز می توان به گرگ ، خرس و جوجه تیغی اشاره کرد .
آبشار لاتون از دامنه های شرق کوه اسپیناس و به رودخانه لوندویل سرازیر می شود. حجم آب آبشار لاتون در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد. همچنین جنگل اطراف این آبشار 9 ماه از سال سرسبز است.

آبشار لاتون

آبشار لاتون

آبشار لاتون

آبشار لاتون

نظر خود را بیان کنید