آبشار زیارت در گرگان

3

یکی از مناطق دیدنی ایران که قصد داریم به شما معرفی کنیم آبشار زیارت در استان گلستان است. آبشار زیارت را در فصل پاییز در برنامه ایرانگردی خود بگنجانید و از سکوت طبیعت که با صدای ریزش آب گوش نواز می شود روحتان را تازه کنید.

2آبشار زیارت گرگان

1آبشار زیارت گرگان

آبشار زیارت یکی از زیباترین آبشارها در شمال کشور است که در میان جنگلهای بکر و زیبای ناهارخوران استان گلستان در جوار روستای زیارت قرار گرفته است.
آبشار در 5 کیلومتری جنوب روستای زیارت و 20 کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده و یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی در دل جنگلهای ناهارخوران است.
منطقه ناهارخوران از طبیعتی بسیار خیره کننده و بکر برخوردار است که وجود آبشار زیارت در دل جنگل به جلوه های طبیعی آن افزوده است.
در خصوص آبشار زیارت باید گفت در مسیر یکی از شاخه های فرعی رودخانه ی خاصه رود زیارت با نام شاخه آبشار قرارگرفته است . این شاخه ی رودخانه از طریق دو آبشار مجاور از ارتفاع 15متر به داخل محوطه حوضچه که در محل ریزش ایجاد شده می ریزد. در کل محوطه ی آبشار ذرات پودر مانند آب در هوا معلق است و به دلیل بالا بودن رطوبت نسبی محیط روی تخته سنگها نیز پوشیده از خزه و گلسنگ است .
از ریزش آبشار از ارتفاع زیاد همراه با صخره های سنگی پوشیده از خزه فضای بسیار زیبا و نابی ایجاد شده است که برای طبیعت گردی و استراحت در دل طبیعت گزینه ی بسیار مناسبی است.

7روستای زیارت گرگان

2روستای زیارت گرگان

6روستای زیارت گرگان

3روستای زیارت گرگان

5آبشار زیارت گرگان

4آبشار زیارت گرگان

6آبشار زیارت گرگان

5آبشار زیارت گرگان

8آبشار زیارت گرگان

6آبشار زیارت گرگان

3 دیدگاه

  1. آقای نظر بلند در

    بنده خوشبخانه به این مکان رویایی رفتم واقعا زیبا و تاثیر گذار است. توصیه می کنم حتما در اولین فرصت از روستای زیارت و آبشار بی نظیر آن دیدن کنید. مرسی از اینکه جاهای دیدنی در ایران را معرفی می کنید.

    • استان گلستان و ناهارخوران زیباترین نقطه در ایرانه اینجا با تمامی شهرهای شمالی کشور فرق داره و واقعا زیبا و رویاییه

  2. مرد عاشق طبیعت در

    آبشارها واقعا شگفت انگیزترین جلوه طبیعت هستند که خداوند در دل طبیعت قرار داده است. صدای ریزش آب به همراه قطرات پودری که در مطلب اشاره کردید واقعا حس دلپذیری رو انتقال می دهد و ادمی به آرامش وصف ناپذیری می رسد

نظر خود را بیان کنید