آبشار ارزنه، خراسان رضوی

0

اگرچه استان خراسان رضوی به عنوان یک استان زیارتی در میان مردم شناخته می شود، اما نباید از جاذبه های گردشگری و طبیعی فراوانی که در این استان قرار دارد، غافل شد. کافی است در اخبار گردشگری خراسان رضوی به دنبال مناطق توریستی بگردید؛ لیست بلند بالایی از شهرهای مختلف در اختیارتان قرار می گیرد.
یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی در استان خراسان رضوری، آبشار سه گانه ارزنه است. برای تماشای این آبشار زیبا و مناطق سبز و دست نخورده اطراف آن باید به روستای ارزنه از توابع بخش باخرز شهرستان تایباد بروید. روستای ارزنه در ۱۴ ‏کیلومتری جنوب غربی باخرز و ۲۱۰ کیلومتری مشهد واقع شده است. برای رفتن به این روستا دو راه پیش رویتان است:
مسیر یک : مشهد – فریمان- تربت جام – باخرز- ارزنه ( طول مسیر ۲۱۰ کیلومتر)
مسیر دو: مشهد – تربت حیدریه – باخرز- ارزنه ( طول مسیر ۲۴۰ کیلومتر)
منشا این آبشار سه گانه، ارتفاعات باخزر است. منظور از “سه گانه” نیز اینست که ارزنه از سه آبشار پی در پی تشکیل شده است.
‏در قسمت بالایی آبشار اول، آبگیری ایجاد شده که برای شنا مورد استفاده قرار گیرد. دسترسی به این آبگیر، نسبتا سخت است و باید کمی تخصص صخره نوردی داشته باشید. بزرگ ترین آبشار ارزته ارتفاعی به طول 60 متر دارد و در جنوب غربی آبگیر واقع شده است. در قسمت جنوبی، آبشار دوم با ارتفاع 25 متر قرار گرفته و حالتی پلکانی دارد. آبشار سوم نیز درست در غرب آبگیر است و ارتفاعش به 30 متر می رسد. آبشار سوم نیز دارای آبگیری است، اما در پایین، و سپس از آبگیر به صورت رودخانه ادامه دارد.

آبشار ارزنه خراسان رضوی

آبشار ارزنه خراسان رضوی

آبشار  ارزنه، خراسان رضوی

آبشار ارزنه، خراسان رضوی

آبشار  ارزنه، خراسان رضوی

آبشار ارزنه، خراسان رضوی

 

نظر خود را بیان کنید